Dom Wczasów Dziecięcych w Jarnołtówku | Od nas wszędzie jest daleko
Wyszukiwarka

O nas

Dom Wczasów Dziecięcych „Karolinka” zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty przeznaczony jest do okresowego pobytu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ośrodek położony jest w Jarnołtówku w dolinie Złotego Potoku, u podnóża Biskupiej Kopy. Jest to obiekt całoroczny, posiadamy 34 pokoje 2-4 osobowe wyposażone są w pełny węzeł sanitarny. W naszym ośrodku działa kuchnia i stołówka w której serwowane są smaczne, domowe posiłki. Placówka posiada dużą świetlicę oraz pracownie i sale dydaktyczne. Na terenie DWD Karolinka znajduje się także atrakcyjne zaplecze rekreacyjne z boiskami do gry w piłkę ręczną, nożną i siatkową oraz bogato wyposażona plenerowa siłownia. Dla wszystkich przygotowaliśmy klimatyczne miejsce na ognisko i relaks przy kojącym szumie Złotego Potoku.

 • Jarnołtówek

  Jarnołtówek to miejscowość położona w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Głuchołazy. Miejscowość leży w Górach Opawskich, w dolinie Złotego Potoku. Pierwsze wzmianki o Jarnołtówku pochodzą już z XIII w. a założony został przez osadnika Arnolda, leżał w kluczu dóbr biskupów wrocławskich. W miejscowości wydobywano złoto.

 • Góry Opawskie

  Góry Opawskie to najbardziej na wschód wysunięta część polskich Sudetów i jedyny górski obszar na terenie województwa opolskiego. Po polskiej stronie góry te zajmują tylko niewielką powierzchnię ok. 130 km². Najwyższym szczytem jest Biskupia Kopa (890m n.p.m.) z kamienną wieżą widokową znajdującą się po czeskiej stronie.

 • Górskie pojezierze Nysy Kłodzkiej

  „Górskie pojezierze Nysy kłodzkiej” – tak określa się naszą okolicę w skład której wchodzą jeziora: Nyskie, Otmuchowskie i Paczkowskie.

 • Sport i relaks

  Do dyspozycji dzieci i młodzieży oddajemy bilard, ping-pong, piłkarzami i inne. Siłownia, boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę, plac zabaw oraz własna siłownia zewnętrzna. Miejsce na ognisko + kiełbaski oraz obszerny teren zielony wokół budynku wraz ze strumykiem Złoty Potok.

Powered by Quick.Cms | Design projektgraficzny.com
Na górę