Dom Wczasów Dziecięcych w Jarnołtówku | Od nas wszędzie jest daleko
Wyszukiwarka

Rodzice oraz organizatorzy letniego wypoczynku dzieci!

Rodzice oraz organizatorzy letniego wypoczynku dzieci!

Wiemy, że zbliżające się wakacje będą inne niż wszystkie, wiemy również, że macie obawy  o dzieci i  warunki, w jakich będą wypoczywały, ale wiemy też, że chcecie, by Wasze dzieci pojechały  na wakacje i odpoczęły po ponad 3 miesiącach izolacji w domu. Chcecie również, by Wasze dzieci odpoczywały w bezpiecznych warunkach,  a my im takie  bezpieczeństwo zapewnimy.

Do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży przygotowaliśmy się zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i Ministerstwa Zdrowia (wytyczne dostępne są na naszej stronie w zakładce KORONAWIRUS):

 

 1. Wprowadzamy dodatkowe zabezpieczenia zmniejszające ryzyko zakażenia dzieci i młodzieży podczas pobytu w naszym ośrodku.
 2. Minimalizując ryzyko zakażenia wprowadzamy regulamin dla uczestników wypoczynku.
 3. Ograniczymy do minimum kontakty z osobami z zewnątrz na terenie ośrodka.
 4. Będziemy na bieżąco kompleksowo dostosowywać nasze działania do aktualnego zaawansowania stanu epidemicznego.
 5. Dom Wczasów Dziecięcych „Karolinka” jest miejscem bardzo bezpiecznym, posiada pozytywną opinię straży pożarnej oraz dopuszczenie obiektu do użyteczności publicznej.
 6. „Karolinka” jest ośrodkiem przeznaczonym tylko i wyłącznie do wypoczynku dzieci i młodzieży. Każda grupa kolonijna może być zakwaterowana na oddzielnym piętrze z wydzielonymi ciągami komunikacyjnymi.  
 7. Zakwaterujemy dzieci w 2 lub 3 osobowych pokojach.
 8. Ośrodek standardowo wyposażony jest w wystarczającą ilość izolatek dla ew. chorych (choć wszyscy jesteśmy przekonani, że nie będzie potrzeby ich używania).
 9. W ośrodku jest duża świetlica oraz kilka sal edukacyjnych, które w razie niepogody umożliwiają zorganizowanie zajęć w małych liczebnie grupach, a doskonale wyposażone zaplecze rekreacyjne i kilka boisk pozwoli zorganizować ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu. Szlaki w okalających ośrodek Górach Opawskich są doskonałe dla początkujących wędrowników. Nie są zbyt wymagające, ale za to dają możliwość zachowania pełnego dystansu społecznego, dostarczając przy tym niezapomnianych widoków i umożliwiając kontakt z bujną i wyjątkową przyrodą.  
 10. Każdy pokój w ośrodku wyposażony jest w oddzielną łazienkę.
 11. Pomiędzy zmieniającymi się turnusami zaplanowaliśmy zawsze co najmniej jeden dzień przerwy, co umożliwi nam dokładne zdezynfekowanie obiektu, oraz całkowicie ograniczy kontakt między turnusami.
 12. Wszystkie łazienki wyposażone są w pojemniki z mydłem, a przed każdym ogólnodostępnym pomieszczeniem ustawiliśmy dozownik z płynem dezynfekującym.
 13. Nasza pielęgniarka pełni dyżury codziennie i jest zawsze dyspozycyjna, gdy jest tylko taka potrzeba.
 14. Jadalnia w ośrodku jest obszerna, co umożliwia zachowanie dystansu, przy stolikach mogą oddzielnie siedzieć osoby mieszkające ze sobą w pokojach. Posiłki wydawane będą w turach dla każdej grupy oddzielnie.
 15. Pomiędzy posiłkami stołówka będzie niedostępna dla uczestników wypoczynku, a wszystkie powierzchnie zostaną zdezynfekowane.
 16. Wszystkie naczynia i sztućce są u nas zawsze wyparzane.
 17. Dzięki temu, że posiłki przygotowujemy na miejscu we własnej kuchni i mamy w tym wieloletnie doświadczenie, wszystko przygotowywane i przechowywane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny żywienia.
 18. Codzienne, systematycznie będziemy dezynfekować powierzchnie dotykowe – poręczy, klamek, blatów, włączników.
 19. Na bieżąco będziemy czyścić i dezynfekować łazienki. We wszystkich łazienkach umieściliśmy czytelne instrukcje, jak należy prawidłowo myć dłonie.

 

Wszyscy zostaliśmy przeszkoleni i wiemy, jak mamy zapewnić Waszym dzieciom bezpieczny wypoczynek. Czekaliśmy na ten moment kilka miesięcy, przestrzegając bardzo rygorystycznie zasad izolacji, nikt z nas nie miał kontaktu z osobami zakażonymi lub przebywającymi na kwarantannie. Możecie całkiem spokojnie powierzyć nam swoje dzieci na czas wypoczynku.  

 

Od Was oczekujemy jedynie:

 - by  Wasze dzieci przyjechały zdrowe,

- by na 14 dni przed wyjazdem nie mieszkały z osobą przebywającą  na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobę podejrzaną o zakażenie koronawirusem, co poświadczycie pisemnym oświadczeniem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO DWD „KAROLINKA” NA NIEZAPOMNIANE WAKACJE

 

Powered by Quick.Cms | Design projektgraficzny.com
Na górę